Yeni müfredatta o öğretmenlerin iş yükü katlanarak artacak

Yeni müfredatta o öğretmenlerin iş yükü katlanarak artacak
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son zamanlarda en çok ağırlık verilen derslerin başında Türkçe dersi gelmekteydi.Türkiye yüzyılın Maarif modeli isimli yeni müfredatta da bu öğretmenlere çok büyük görevler verilecek. Peki o görevler nelerdir? Detaylar haberimizde...

Türkiye Yüzyılı Maarif modeli isimli yeni müfredatta Türkçe dersi eğitimi ve Türkçe öğretmenleri için ayrıca bir başlık açılmıştır. Daha önceki eğitim programında 4 tema üzerinde durulurken yeni müfredat Bu tema sayısını 8'e çıkarmıştır.

ogretmen-turkce-yeni.jpgYeni müfredat ile tüm dünyada uygulanan dil eğitimi programları incelenerek yeni kazanımlar belirlenmiştir. Öğrenciler sadece kitap ve defter üzerinden değil aynı zamanda dijital ortamda da okuma ve yazma alıştırmaları yapacaklar.

Yeni müfredatta ortaokul Türkçe derslerinde atölye faaliyetleri yer alacak. Beşinci sınıftan, sekizinci sınıfa kadar bütün öğrencilere yönelik, kavramsal becerileri geliştirmek amacıyla atölye faaliyetleri düzenlenecek.

meb-banner-yeni.jpg
Yeni metin türleri olan hiper metin, infografik metin, grafik, vlog, ilk gösterim filmi, belgesel, dijital öykü gibi metin türleri de dahil edildi.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.