Yeni öğretmen atamaları gelişme, Atamalarda KPSS ve mülakat yetmeyecek!

Yeni öğretmen atamaları gelişme, Atamalarda KPSS ve mülakat yetmeyecek!
Öğretmen adaylarının atama sürecine dair beklentileri devam ederken, tüm dikkatler yaklaşan Kabine toplantısına odaklanmış durumda. Öğretmen adayları, atama sürecinde mülakat yapılıp yapılmayacağı konusunda belirsizlik içindeyken, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda köklü değişiklikler yapılacağını ifade ederek, öğretmen olabilmek için artık sadece üniversite mezunu olmanın ve KPSS'yi geçmenin yeterli olmayacağını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin eğitim sisteminde büyük bir dönüşüm yapacak yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni düzenlemelerle, sadece fakülte mezuniyeti ve KPSS başarısı artık öğretmen olmak için yeterli olmayacak. Adayların, Milli Eğitim Akademisi'nde 550 saat süren bir eğitim programını başarıyla tamamlamaları gerekecek.

Yeni öğretmen atamaları gelişme, Atamalarda KPSS ve mülakat yetmeyecek!

Bu program, Avrupa'daki benzer programlarla kıyaslanabilir bir süreyi kapsayacak ve öğretmen adaylarına branşlarına göre değişkenlik gösterecek bir içerik sunacak. Bakan Tekin, bu kanunun yalnızca öğretmen yetiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda öğretmenlerin kariyer yollarını ve profesyonel gelişimlerini de düzenleyeceğini belirtti.

Öğretmenlerin şiddetten korunması gibi önemli konulara da değinilecek. Akademi, merkezi Ankara olmak üzere, tecrübeli eğitmenler tarafından verilecek ve çeşitli sosyoekonomik bölgelerdeki farklı okul ve öğrenci profillerini kapsayacak şekilde taşra birimleriyle geniş bir yapılanmaya sahip olacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.