Öğretmen olmak isteyenler dikkat! Artık eskisi gibi olmayacak

Öğretmen olmak isteyenler dikkat! Artık eskisi gibi olmayacak
MEB önemli açıklama yaptı. Yusuf Tekin artık öğretmen olmak isteyenler bunları yapacak dedi. Öğretmen olmak isteyen adaylar, artık öğretmen olmak kolay olmayacak. Öğretmen olmak zorlaştı diyebiliriz. Peki öğretmen olmak için neler yapmak gerekiyor?

MEB BAKANI ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN YENİ ŞARTLARI SIRALADI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlik için yeni şartları duyurdu. Artık öğretmen adayları, üniversiteden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Akademisi'nden de mezun olacaklar. Akademide başarılı olanlar sözleşmeli olarak atanacak ve 3 yıl sonra kadroya geçecekler.

ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN KAÇ SAAT EĞİTİM ALINACAK?

Bakan Tekin, dünya genelinde lisansüstü eğitimin öğretmenlik için önemli olduğunu belirterek, akademideki eğitim süresinin diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye'de daha düşük olduğunu açıkladı. Akademide, öğretmen adayları çeşitli alanlarda 550 saat eğitim alacaklar.

ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ŞEKİLLENDİ

Başvurular KPSS puanıyla yapılacak ve eğitimler tecrübeli öğretmenler ve uzman hocalar tarafından verilecek. Akademi ayrıca pedagojik formasyon eğitimi de sunacak. Bunun yanı sıra, yeni taslakta öğretmenlere yönelik şiddetin cezalarının artırılmasını da içeren maddeler yer alıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.