Harran Üniversitesi'nden Büyük İstihdam Müjdesi! 39 Sözleşmeli Personel Alınıyor!

Harran Üniversitesi'nden Büyük İstihdam Müjdesi! 39 Sözleşmeli Personel Alınıyor!
Harran Üniversitesi 39 Sözleşmeli Personel Alımını Duyurdu: Başvuru Detayları!

Harran Üniversitesi, birimlerinde ve hastanelerinde istihdam edilmek üzere toplam 39 sözleşmeli personel alacağını açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesi uyarınca yapılacak alım için son başvuru tarihi 14 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Genel ve Özel Şartlar: Kimler Başvurabilir?

Başvuracak adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak ve belirli suçlardan mahkum olmamak gibi temel şartların yanı sıra erkek adayların askerlik hizmetini yapmış, muaf ya da tecilli olması gerekmektedir. Ayrıca, görevini yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması şartı da aranıyor.

KPSS Puanı ve Diğer Başvuru Şartları: Detaylı Bilgilendirme!

Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS (P3) puanı, önlisans mezunları için KPSS (P93) puanı ve lise mezunları için KPSS (P94) puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Ayrıca, çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar. Başvuranların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 (B) maddesine göre halen kamu kurumunda çalışmamaları gerekmektedir.

Başvuru Süreci ve İstenen Belgeler: Neler Gerekiyor?

Adaylar, ilanın Resmi Gazete'de ve Üniversite web sayfasında yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde gerekli belgeleri ilan.harran.edu.tr linki üzerinden e-Devlet şifresiyle sisteme yüklemelidirler. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İş talep formu, KPSS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi, askerlik durum belgesi ve kimlik fotokopisi gibi belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Değerlendirme ve Sonuçlar: Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi ve gerekli belgeler, başvuru bitim tarihi www.harran.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Atama İçin Gerekli Belgeler: Hangi Belgeler Gerekiyor?

Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, sonuçların ilan edilmesinden sonra istenecek belgeler, başvuru zamanı ve diğer şartlar Üniversitenin web sitesinden ayrıca ilan edilecektir. Adayların tüm belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeleri önem arz etmektedir.

Etiketler :