Ziraat Bankası Aylık 1399 TL Taksit İle Herkesi Ev Sahibi Yapacak

Ziraat Bankası Aylık 1399 TL Taksit İle Herkesi Ev Sahibi Yapacak
Ziraat Bankası Devrim niteliğinde bir kampanyaya imza attı. Söz konusu kampanya konut kredisi kapsamında uygulanacaktır. Uygulanacak olan kredi modeli ülkemizde ilk defa yürürlüğe girecektir. Buna göre artık konut almak isteyenler krediyi en az iki en fazla 5 ortakla beraber çekebilecektir. Detaylar haberimizde...

Ziraat Bankası ortak kredi kampanyası adı altında bir kredi çeşidi belirledi. Tüm Kredi türlerinin yanında Türkiye'de bir ilk olacak olan bu kredi şeklinde bankaya birden fazla kişinin müracaat etmesi ile birlikte ortak bir kredi paketi hazırlanacaktır.

Hazırlanan bu kredi tutarının aylık taksiti, krediyi çekecek olan ortak sayısı kadar bölünecektir. En az 2 en fazla ise 5 kişi ile birlikte ortak kredi çekme işlemi yapılabilir.

Söz konusu krediyi konut kredisi finansmanında kullanılmak üzere bankanın tahsis edeceği ilan edildi. Çekilecek olan kredi miktarı için başvuracak olan ortakların her birinin kredi sicil puanı tek tek incelenecek ve tüm sorumluluklar Kredi sahiplerine ortak olarak bölüştürülecektir.

Küçük İnşaat yatırımcısını sevindirecek olan söz konusu kredinin çekilmesi için ortada bir konut inşaatı veya konut satın alma işleminin yapılacak olması gerekmektedir.

Kredinin teminatı olarak da yapılacak olan mülk veya satın alınacak olan konut gösterilecektir. Bankacılık düzenleme kurulu tarafından onaylanan söz konusu kredi ile ilgili yakın zamanda vatandaşlardan büyük talebin geleceği düşünülmektedir.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.