ALES sınav sonuçları 2024 ne zaman açıklanacak?

ALES sınav sonuçları 2024 ne zaman açıklanacak?
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) heyecanı devam ediyor. 21 Nisan'da gerçekleşen bu önemli sınav, üniversite mezunlarının yüksek lisans ve doktora programlarına kabul şansını belirlemek için büyük bir adım. Sınavın sona ermesiyle birlikte, adayların ve ilgililerin gözü kulağı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanacak olan sonuçlar üzerinde. 2024 ALES/1 sınav sonuçları merakla bekleniyor. Peki bu sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1), 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Üniversite mezunları, yüksek lisans ve doktora programlarına giriş için bu sınavda ter döktü. Sınavın tamamlanmasının ardından, adaylar gözlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin açıklayacağı sonuçlara çevirdi.

ALES sınav sonuçları 2024 ne zaman açıklanacak?

ales-sinav-sonuclari-2024-ne-zaman-aciklanacak.jpg

Peki, 2024 ALES/1 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin resmi sınav takvimine göre, bu yılın ilk ALES sınavı olan ALES/1 sonuçları, 10 Mayıs 2024 tarihinde ilan edilecek ve sonuçlar 5 yıl boyunca geçerlilik kazanacak.

ÖSYM, sınavın soru ve cevap anahtarlarını da paylaştı. Adaylar, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden, temel soru kitapçığındaki tüm sorulara 10 gün süresince erişebilecekler. Erişim süreci, 1 Mayıs saat 23.59'da sona erecektir.

SINAV SORULARININ TAMAMI GİRİŞ EKRANI

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.