Anayasa Mahkemesinden Memurlara 1400 TL Maaş Kesintisi

Anayasa Mahkemesinden Memurlara 1400 TL Maaş Kesintisi
Anayasa Mahkemesi toplu sözleşmede belirtilen sendikalı personele ödenecek olan ikramiye için şart koşulan %2 barajını kaldırmıştı. Söz konusu durumda %2 barajının altında kalan sendika üyelerine de toplu sözleşme ikramiyesi ödenmesi durumu meydana geldi. Peki bu durum nasıl maaşlara yansıdı? Konuyla ilgili detaylar haberimizde...

Devlet memuru olarak görev yapan öğretmenlerin maaşlarından Anayasa Mahkemesi kararı gereği kesinti yapılacak. Yapılacak olan kesintiler sebebiyle öğretmenlerin toplamda 1400 TL tutarında bir kaybı olacaktır.

Anayasa Mahkemesi tarafından memurların toplu sözleşme ikramiyeleri için açılan dava ile söz konusu ikramiyelerden yararlanma şartının % 2 olması kuralı kaldırıldı.

Bundan böyle toplu sözleşme kapsamında memurlara ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyeleri tüm sendika üyesi personele eşit miktarda ödenecektir.

Söz konusu ikramiyenin tüm personele eşit miktarda ödenecek olması sebebiyle ödenecek olan tutarda 350 TL azalış meydana gelmiştir.

Toplu sözleşme ikramiye ödemelerinin şubat ayından itibaren 350 TL eksik olarak ödenmesinden dolayı üç aydır öğretmenlere ilgili ikramiye eksik ödenmekteydi.

Uygulamanın mayıs ayında da devam edecek olması sebebiyle 1400 TL toplamda kesinti yapılmış olacak.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.