Bakan Tekin yeni ÖMK sil baştan değişecek! ÖMK Uzman öğretmenlik açıklaması gündem oldu

Bakan Tekin yeni ÖMK sil baştan değişecek! ÖMK Uzman öğretmenlik açıklaması gündem oldu
Bakan Tekin ÖMK açıklaması birçok öğretmen tarafından nasıl karşılandı? ÖMK kanunu sil baştan mı değişecek? ÖMK kanunu öğretmenleri nasıl etkileyecek? Bakan Tekin net konuştu. İşte tüm ayrıntılar...

Yusuf Tekin ÖMK kanunuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ÖMK uzman öğretmenlik kanunu yeniden şekillenecek!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni öğretmenlik meslek kanunu olan ÖMK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyerlerini düzenleyen kapsamlı bir kanun tasarısı hazırlandığını belirtti. Kanun tasarısının, öğretmenlerin kariyerleri, hakları, görevleri ve eğitimleri gibi konuları içereceğini vurgulayan Bakan Tekin, taslağın Meclis'e sunulmadan önce görüş ve önerilere açık olduğunu ifade etti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN ÖMK SİL BAŞTAN DEĞİŞECEK, ÖMK UZMAN ÖĞRETMENLİK KANUNUNA YENİ AYAR

Taslağın öğretmenlerin nitelikleri ve seçiminden, hizmet içi eğitimlerine kadar birçok konuyu düzenleyeceğini söyleyen Bakan Tekin, taslak metnin başlıklarını paylaştı ve kanunun öğretmenlerin hak, ödev ve sorumlulukları, kariyer yapısı, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması ve hizmet içi eğitim gibi konuları ele alacağını belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.