BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı Ne zaman? Giriş Belgesi Ne Zaman Erişime Açılacak?

BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı Ne zaman? Giriş Belgesi Ne Zaman Erişime Açılacak?
BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvim doğrultusunda uygulanan BİLSEM sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar Bilim Ve Sanat Merkezi kayıt hakkı elde edecekler. Bu aşamaya kadar Ön Değerlendirme yapıldı. Sonuçlar açıklandı. Yapılan itieazlar değerlendirildi. Şimdi ise Bireysel Değerlendirme randevu süreci devam ediyor. Peki bundan sonraki süreç ne şekilde işleyecek?

BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı ne zaman? BİLSEM Ön Değerlendirme sonuçları 18 Nisan 2024'te açıklandı. Sonrasında ise 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü itibari ile Bireysel Değerlendirme randevuları alınmaya başlandı. Randevuların alınabileceği son tarih: 10 Mayıs 2024 Cuma (Yarın). Bireysel Değerlendirmeye yönelik uygulamalar sonucunda, MEB tarafından, yetenek alanlarına göre belirlenecek olan puanı geçen öğrenciler Bilim Ve Sanat Merkezi'ne kayıt olma hakkı elde edecek.

BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı Ne Zaman?

MEB tarafından paylaşılan takvim doğrultusunda, 10 Şubat - 14 Nisan 2024 tarihleri arasında, adaylara, yetenek alanlarına göre ön değerlendirme yapıldı. Yapılan değerlendirme sonuçları 18 Nisan 2024 Perşembe günü erişime açıldı. Adaylar, aldıkları sonuçlara itiraz haklarını 22 - 26 Nisan 2024 tarihleri arasında kullandılar. Ve ön değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından sıra bireysel değerlendirme aşamasına geldi.

BİLSEM Bireysel Değerlendirme sınavı ne zaman? 6 - 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında, bireysel değerlendirme süreci için randevular alınıyor. Buna göre 10 Mayıs 2024 Cuma günü (Yarın) Bireysel değerlendirme için randevuların alınabileceği son gün.

Randevu sürecinin tamamlanmasının ardından BİLSEM Bireysel Değerlendirme Sınavı 26 Mayıs - 26 Temmuz 2024 tarihleri arasında uygulanacak. Adaylar sınav giriş belgelerini 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü itibari ile e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden alabilecekler.

Sonuçlar 31 Temmuz 2024 Perşembe günü açıklanacak. Kayıt hakkı kazanan adaylar ise kayıt işlemlerini 5 - 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.