Branş Dağılımı Öğretmen Atamaları Paylaşıldı Mı? Hangi Ders İçin Kaç Öğretmen Atanacak?

Branş Dağılımı Öğretmen Atamaları Paylaşıldı Mı? Hangi Ders İçin Kaç Öğretmen Atanacak?
Branş dağılımı öğretmen atamaları son dakika gelişmeleri neler? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında atanacak öğretmen sayıları ve branş dağılımı ile ilgili hangi detayları paylaştı? Matematik, Türkçe, Biyoloji, Kimya, Fizik, Edebi Metinler, Tarih, Psikoloji, Coğrafya, Sınıf Öğretmenliği, Okul öncesi öğretmenliği, Rehberlik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Beden Eğitimi... alanlarında kaç öğretmen atanacak?

Branş dağılımı öğretmen atamaları ve atanacak öğretmen sayıları ile ilgili, binlerce öğretmenin gözü kulağı 6 Mayıs 2024 Pazartesi (Dün) gerçekleştirilen Kabine Toplantısındaydı. Beklenen kritik Kabine Toplantısı tamamlandı. Ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameraların karşısına geçerek Türk milletine sesleniş konuşmasını yaptı. Toplantıda öğretmen atamaları ile ilgili mütalaa ettiklerini de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonrasında da müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Branş Dağılımı Öğretmen Atamaları Hakkında Ne Dedi?

Kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçerek Türk milletine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında öğretmen atamaları ile ilgili şu ifadelere yer verdi: "Atama bekleyen öğretmen adaylarının durumunu da mütalaa ettik. Son bir kez daha görüşeceğiz. Ve ardından yarın (7 Mayıs 2024 Salı) Milli Eğitim Bakanlığımız, atamaya esas branş dağılımlarını, ve başvuru takvimi ile süreci paylaşacaktır."

Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan branş dağılımı öğretmen atamaları hakkında bilgi vermedi. Atanacak öğretmen sayısını da paylaşmadı. Ancak kulislerden alınan duyumlar, atanacak öğretmen sayısının 45.000 civarında olacağı yönünde oldu.

Gün içerisinde branş dağılımı öğretmen atamaları ve atanacak öğretmen sayılarının paylaşılması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmelerin takipçisi olacak ve bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.