Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi Kursunun Açılışında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konuştu

Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi Kursunun Açılışında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konuştu
Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi kursu açılışı Mogan MTAL Uygulama Oteli'nde yapıldı. Açılışta konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise Fikrim Var Katkı Vermek İstiyorum diyen herkesi birlikte çalışmaya davet etti ve bu kapsamda Mualla Selçuk ve katılan herkese teşekkür ederek projenin öğretmenler açısından ne kadar önemli olduğunu bildiğini ve bir akademisyen olarak bu durumdan çok mutlu olduğunu belirtti.

Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi kapsamında, Din Öğretimi Dayanıklı Sınıflar Hareketi kursunun açılışı, Mogan MTAL Uygulama Oteli'nde yapıldı. Yapılan açılışa katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, burada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında ilk olarak Eski Din Öğretimi Genel Müdürü Prof Dr. Mualla Selçuk başta olmak üzere programı organize eden Din Öğretimi ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme genel müdürlüklerine ve programa katılan herkese teşekkür etti.

Bakan Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki çalışmalar kapsamında "Fikrim var, katkı vermek istiyorum" diyen herkesi bir kez daha birlikte hareket etmeye davet etti. Mualla Selçuk tarafından paylaşılan Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi ile yapılmak istenen şeyi önemsediğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bir akademisyen olarak projeyi büyük bir mutlulukla karşıladığını dile getirdi.

Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sözlerine şu şekilde devam etti: "İçinde yaşadığımız çağ, insanı öngörülemeyen ve genel olarak afet şeklinde tanımlanabilecek çok sayıda problemle karşı karşıya bırakıyor. Afet denildiğinde akla 6 Şubat depremleri ya da pandemi gibi farklı yaşanmışlıklar gelebilir. Ancak bu kavramın anlamı 10 yıllar içerisinde değişir ve farklı türleri bulunmaktadır.

Bilmeden, okumadan fikir sahibi olmak ve insanların emeklerini kendi kişisel çıkarları uğruna boşa çıkarmak da afet türlerinden bir tanesidir. Bu bakımdan Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi ile öğretmenlerin kazanımları çok önemlidir."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.