Deprem Bölgesine Öğretmen Ataması Yapılacak

Deprem Bölgesine Öğretmen Ataması Yapılacak
Ülkemizde çok büyük yıkımlara sebep olan 6 Şubat tarihli depremler sebebiyle birçok öğretmen mazeret tayni isteğinde bulunmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesindeki öğretmenlere mazeret tayini hakkı tanımıştı. Şimdi ise bu öğretmenler için geri dönüş yolu açıldı. Tayin istediği deprem bölgesindeki illere geri dönmek isteyen öğretmenler için süreç yakında başlayacak. İşte başvuru ve göreve başlama tarihleri...

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararı ile birlikte deprem bölgesinde olan iller için olağanüstü hal ilan edilmişti.

Söz konusu olağanüstü hal neticesinde öğretmenlere bir de mazerete bağlı olarak deprem bölgesindeki illerden ülkemizin diğer şehirlerine tayin olma hakkı verildi. Söz konusu tayinler mazeret atamaları çerçevesinde gerçekleştirildi.

Mazeret tayini ile deprem bölgesindeki illerden başka illere tayin isteyen öğretmenler geldikleri şehirde boş bulunan yerleri tercih edebileceklerdir.

Tayin işlemleri 3-6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 7 Mayıs tarihinde açıklanacak.

Söz konusu atamaları gerçekleştirilen öğretmenler 7 Mayıs tarihinde göreve başlayacaklar.

Atamalar depremden etkilenen 10 ilde münhal durumda bulunan kontenjanlar üzerinden gerçekleştirilecek.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.