İl İçi Tayin İhtiyaç Listesi Nasıl Görüntülenir? İl İçi Öğretmen Atamaları Neye Göre Yapılacak?

İl İçi Tayin İhtiyaç Listesi Nasıl Görüntülenir? İl İçi Öğretmen Atamaları Neye Göre Yapılacak?
İl içi tayin ihtiyaç listesi, 2024 yılı içerisinde isteğe bağlı il içi yer değiştirme başvurusu yapacak öğretmenler tarafından gündemin en önemli konuları arasında yer alıyor. 13 - 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak başvuru süreci sonrasında nasıl işleyecek? Öğretmen atamaları neye göre yapılacak? Öğretmenlerin kaç tercih hakkı bulunacak? Hangi eğitim kurumunda kaç öğretmen ihtiyacı olduğu nasıl görüntülenir?

İl içi tayin ihtiyaç listesi, 2024 il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının 13 Mayıs 2024 Pazartesi (Bugün) itibari ile alınmaya başlaması dolayısıyla tüm öğretmenlerin gündemindeki yerini aldı.

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 13 Mayıs 2024 Pazartesi (Bugün) itibari ile başladı ve 17 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar da devam edecek. Bu sırada öğretmenler, il içi tayin ihtiyaç listesi içerisinde yer alan eğitim kurumları arasından en fazla 40 eğitim kurumu tercihi yapabilecekler.

Tercih edilen eğitim kurumu, ihtiyaç listesinde belirlenmiş kontenjandan fazla öğretmen tarafından tercih edilmiş ise öncelik, hizmet puanı yüksek olan öğretmene verilecek. Hizmet puanları ise 17 Mayıs 2024 Cuma günü baz alınarak değerlendirilecek.

Hizmet puanları eşit olan öğretmenler arasında seçim yapılması gerektiğinde, öğretmenlik mesleğine önce başlamış olan; hizmet süresi daha uzun olan öğretmenin ataması yapılacak. Burada da bir eşitlik var ise öğretmenler arasında bilgisayar kurası çekilecek.

İl İçi Tayin İhtiyaç Listesi Nasıl Görüntülenir?

İl içi tayin ihtiyaç listesi görüntülemek için, öğretmenlerin, bulundukları il Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesine erişim sağlamaları gerekmektedir. Burada, hangi eğitim kurumunda kaç öğretmen atamasına gereksinim olduğu bilgisi detaylı olarak yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.