MEB değişikliği resmen duyurdu, Peki hangi sınıfları kapsayacak?

MEB değişikliği resmen duyurdu, Peki hangi sınıfları kapsayacak?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulan 2024 eğitim öğretim yılı için yeni müfredat taslağına göre, değişiklikler okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli olarak uygulanacak.

Yeni müfredatın en dikkat çeken yönlerinden biri ise 12. sınıf matematik derslerinde integral konusunun müfredattan çıkarılması ve bunun yerine limit ve türev kavramlarının daha kapsamlı şekilde işlenecek olmasıdır.

MEB EĞİTİM DEĞİŞİKLİĞİ KAPININ EŞİĞİNDE, PEKİ ETKİLENEN SINIFLAR HANGİSİ?

Bakanlık, mevcut ders programlarının konu yoğunluğunu azaltarak sadeleşmeye gitmiş; ancak ders saatlerinde bir azalma yapılmayacak.

Müfredatın içeriğinde yapılan bu değişikliklerle, öğrencilere daha anlaşılır ve az yorucu bir eğitim süreci sunulması amaçlanmaktadır.

Özellikle integral dersinin kaldırılması ve ders içeriklerinin seyreltilmesi, eğitim sistemindeki büyük değişiklikler arasında yer alıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.