Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler İçin Ödüllü Yarışma Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler İçin Ödüllü Yarışma Yapacak
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenler arası bir yarışma düzenlenecek. Söz konusu yarışmada okullarda bulunan diyabetli öğrencilerin eğitime entegre olmaları amacıyla uygulanan örnek uygulamalar değerlendirilecek. Yarışma ile ilgili katılım koşulları, son başvuru tarihi ve diğer detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diyabetli çocukların okuldaki bakımlarını güçlendirmek, öğretmen ve öğrencilere çocuklarda diyabet bulguları hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile ''Okulda Diyabet Eğitim Programı'' tüm kademelerde büyük bir dikkat ve özveri ile yürütülmektedir.

Okulda Diyabet Programını yürüten diyabetli çocukların bakımına katkı ve destek sağlayan, sınıfında diyabet belirtisi olan çocukların erken tanı tespitini gerçekleştiren; öğretmenlerin, okul yöneticilerinin, okul hemşirelerinin ve diğer okul çalışanlarının “Okulda Diyabet Programı Elçileri” adı altında ödüllendirilmesi amacı ile "Okulda Diyabet Programı İyi Uygulama Örnekleri Yarışması (Okulda Diyabet Programı Elçileri Ödülü 2024)" düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bahse konu yarışmaya katılım sağlayacak; okul yöneticileri, öğretmenler, okul sağlığı hemşireleri ve diğer okul çalışanlarının https://diyabetelcisi.com/ internet adresinden başvuruları alınacaktır.

Söz konusu yarışmaya başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 1 Mayıs olarak belirlenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.