Milli Eğitim Bakanlığından Sınıf Öğretmenlerine Önemli Görev

Milli Eğitim Bakanlığından Sınıf Öğretmenlerine Önemli Görev
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerin kademe değiştirmeleri halinde sınıf öğretmenleri tarafından muhakkak yapılması gereken iş ve işlemler vardır. Peki söz konusu işlemler nelerdir? Ne zamana kadar yapılması gerekir? Detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kademe değişikliği olarak adlandırılan öğrencilerin, anasınıfından 1. sınıfa, 4. sınıftan 5. sınıfa, 8. sınıftan 9. sınıfa geçmeleri durumunda yapılması gereken bir takım iş ve işlemler vardır.

Söz konusu işlemler kaynaştırma öğrencileri ve özel sınıflarında öğrenim gören öğrenciler için yapılır.

Peki bu işlemler nelerdir?

Söz konusu işlemler öğrencilerin kademe değişikliği için eğitsel tanılama formlarının mebbis üzerinden doldurulması gerekmektedir. İlgili işlemi öğrencilerin şube rehber öğretmenleri, sınıf öğretmenleri veya özel eğitim sınıf öğretmenleri yapar.

İlgili eğitsel değerlendirme formları ram müdürlüklerine iletilir ve öğrencilerin yeni geçecekleri kademelerde hangi özel eğitim düzeyinde eğitim alacağı belirlenir.

Söz Konusu İşlemler Ne Zamana Kadar Yerine Getirilmelidir?

Eğitsel tanılama ve yönlendirme formları mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmalıdır.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.