Öğrencilere Müjde! O Para Artık Cebinize Harçlık Olarak Kalacak!

Öğrencilere Müjde! O Para Artık Cebinize Harçlık Olarak Kalacak!
Öğrencileri ve velileri mutlu edecek bir adım atıldı.. Artık ücret ödemeyecekler. Detaylar haberimizde...

Öğrenciler artık toplu taşımaya ücret ödemeyecek! Binlerce öğrenci bu haberi görünce sevinçten havalara uçtu. Artık yol parası ceplerde harçlık olarak kalacak.. Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclisinde, öğrencilere ücretsiz taşıma imkanı sunan yasa onaylandı.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısında alınan kararla, ilkokul ve ortaokul öğrencileri toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekler.

Öğrencilere Müjde! O Para Artık Cebinize Harçlık Olarak Kalacak!

Aynı toplantıda alınan diğer bir kararla, ortaokul ve lise öğrencileri ile üniversite yüksek lisans ve doktora öğrencileri, toplu taşıma araçlarından %54 indirimli faydalanabilecekler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar, bu kararın şehrin her alanda vatandaşların hayatını kolaylaştırma hedefinin bir parçası olduğunu belirtti. Alemdar, "Su tarifelerinde yüzde 20 indirimden sonra, ulaşımda ücretsiz ve indirimli tarife uygulamalarıyla önemli bir adım attık. Çocuklarımız artık otobüse ücretsiz binecek, üniversite öğrencilerimiz de bütçelerine katkı sağlayacak. Sakarya'mıza hayırlı olsun." dedi. Bu açıklamalar öğrencileri ve velileri bir nebze de olsa mutlu etti..

Etiketler :