Öğretmen atamaları yakında açıklanacak, Peki en fazla öğretmen atama ihtiyacı olan branş hangisi? Kaç kontenjan ayrılacak?

Öğretmen atamaları yakında açıklanacak, Peki en fazla öğretmen atama ihtiyacı olan branş hangisi? Kaç kontenjan ayrılacak?
Öğretmen atama takvimi çok kısa bir süre içinde şekillenecek. Çeşitli söylentiler öğretmen atama sayısını hemen hemen ortaya çıkarsa da, henüz tam net rakamı kimse bilmiyor. Öğretmen atama soruları birçok aday öğretmen tarafından araştırılıyor. Henüz netlik kazanmamış olsa da, birçok adayın aklında en çok hangi öğretmen ataması olacak sorusu geliyor. Hangi öğretmen atama ihtiyacı daha çok karşılanacak? Öğretmen atama ihtiyacı olan alanda kontenjan sayısı kaç? Tüm ayrıntılar...

Yusuf Tekin öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında en fazla ihtiyaç duyulan 2 branşı açıkladı. Özel eğitim sınıf öğretmenliği ve sınıf öğretmenliği, atamalarda öne çıkan alanlar olarak belirtildi.

7.webp

ÖĞRETMEN ATAMALARI YAKIN ZAMANDA AÇIKLANACAK. PEKİ EN ÇOK HANGİ ÖĞRETMEN ATAMA İHTİYACI HANGİ BRANŞ İÇİN GEÇERLİ?

Bakan Tekin, Milli Eğitim Bakanlığının atama yaptığı 130'a yakın branş içinde genellikle 70-80 alana atama yapıldığını ve en fazla ihtiyacın bu iki alanda olduğunu belirtti.

Henüz netlik kazanmamış olsa da Bakan Tekin'in açıklamalarından yola çıktığımızda bu iki alanda daha çok atama yapılacak gibi gözüküyor. MEB bakanı açıklaması sonrası birçok aday öğretmenin heyecanı biraz daha arttı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.