Öğretmenlere ek ders, nöbet ücreti ödemeleri yapılacak mı?

Öğretmenlere ek ders, nöbet ücreti ödemeleri yapılacak mı?
Öğretmenler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle bu tarihte ek ders ücreti alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Resmi tatil olmasından dolayı öğretmenler ek ders ücretleri ile ilgili bilgi edinmeye çalışarak, ek ders ödemelerinin kesilip kesilmeyeceğini araştırıyorlar.

Öğretmenler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olduğunda ek ders ücretleri hakkında bilgi arayışındalar.

Resmi tatilin araya girdiği ek ders ve nöbet ücretleri ödenecek mi?

ogretmenlere-ek-ders-nobet-ucreti-odemeleri-yapilacak-mi.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yönetmelik uyarınca, resmi tatil günlerinde veya milli bayramlarda öğretmenlerin, hazırlık komitelerinde görev almaları ya da eğitimle ilgili faaliyetlere katılmaları halinde, bu günlerdeki ek ders görevlerini yerine getirmiş sayılmaları ve bu doğrultuda ücretlendirilmeleri gerekmektedir.

2024 yılı için kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti saat başına 89,69 TL, sözleşmeli öğretmenler için ise 77,05 TL olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, 23 Nisan'da ek ders ücreti ödemesi yapılması bekleniyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.