Öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi, 1 Mayıs okullar tatil mi?

Öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi, 1 Mayıs okullar tatil mi?
1 Mayıs, işçi ve emekçilerin uluslararası mücadele ve dayanışma günü olarak tüm dünyada "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanır. Bu özel gün, işçi sınıfının hakları için verdiği tarihi mücadeleyi ve dayanışma ruhunu simgeler. Peki, 2024 yılında 1 Mayıs nasıl kutlanacak, resmi tatil mi, okullar ve üniversiteler tatil olacak mı? İşte bu soruların cevapları ve 1 Mayıs'ın önemi hakkında bilmeniz gerekenler.

1 Mayıs İşçi Bayramı, 2024 yılında Çarşamba gününe denk gelecek ve bu tarih resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Bu günde okullar kapalı olacak ve kamu çalışanlarına tatil uygulanacaktır. Ek dersler için ödeme yapılacak.

1 Mayıs okullar tatil mi? Öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

ogretmen-ek-ders-ucreti.jpg

1 Mayıs, dünya çapında işçi ve emekçiler tarafından birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanan bir tarih olup, birçok ülkede resmi tatildir.

İlk olarak 1856'da Avustralya'da sekiz saatlik iş günü talebiyle başlamış, 1886'da Amerika'da işçilerin sekiz saatlik iş günü talebiyle geniş çaplı iş bırakmaları ve gösterilerle önem kazanmıştır.

1 Mayıs, işçilerin mücadelesinin simgesi olarak birçok ülkede büyük kitle gösterileriyle kutlanır ve bazı yerlerde siyasal eylemlere dönüşür.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.