Öğretmenleri heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor, MEBBİS ekranı açıldı

Öğretmenleri heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor, MEBBİS ekranı açıldı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel program ve proje uygulayan okullara öğretmen atamaları için açıklanan yeni kılavuz, öğretmen adayları için önemli bir fırsat olarak dikkat çekiyor. İşte Öğretmenleri heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor, MEBBİS ekranı açıldı

2024 yılı öğretmen atama süreci, MEBBİS ve personel.meb.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek elektronik başvurularla 3-6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, MEBBİS e-Personel Modülü üzerinden özlük bilgilerini kontrol edip, gerekli düzeltmeleri yaparak başvurularını tamamlayacaklar.

ÖĞRETMEN ATAMALARI BAŞVURU EKRANI MEBBİS AÇILDI

Öğretmenlik için gerekli şartlar arasında, en az dört yıl öğretmenlik yapmış olmak ve zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamış olmak gibi kriterler bulunmakta. Proje okullarına yapılan bu atamalar, eğitim alanında kalifiye öğretmen ihtiyacını karşılamayı amaçlamakta ve bu okulların bulunduğu illerdeki eğitim kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.