Öğretmenlerin Beklediği Açıklama Sonunda Geldi! Yüz Yüze Olacak

Öğretmenlerin Beklediği Açıklama Sonunda Geldi! Yüz Yüze Olacak
Öğretmenleri sevindiren haber geldi mi? Bakanlık hangi açıklamaları yaptı? Öğretmenler bu duruma ne diyecek? Detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlere yönelik önemli bir adım attı. Bu adım Haziran dönemi mesleki çalışmalarının gerçekleştirileceği illerde yüz yüze seminerlerin kapılarını öğretmenlere açmasıyla geldi.

Başvuru süreci, veri.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek ve öğretmenler istedikleri ilde bu seminerlere katılma imkanı bulabilecekler.

Öğretmenlerin Beklediği Açıklama Sonunda Geldi! Yüz Yüze Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 7 günlük programın ilk 3 gününde tüm öğretmenler, ortak metni inceleyecekler.

Ardından, program değişikliği olan alanlarda çalışan öğretmenler, kendi alanlarına yönelik yeni programları zümre halinde değerlendirecekler. Program değişikliği olmayan öğretmenler ise Bakanlık tarafından gönderilen özel programlar doğrultusunda mesleki çalışmalarını gerçekleştirecekler. Son gün ise kurul çalışmalarına katılacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu kararı, öğretmenlere mesleki gelişimleri için önemli bir fırsat sunarken, eğitim öğretim sürecinin kalitesine katkıda bulunması bekleniyor.

Öğretmenler, bu seminerler sayesinde güncel eğitim yaklaşımlarını ve program değişikliklerini daha yakından takip ederek sınıflarında daha etkin bir şekilde uygulayabilecekler.