Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Bu Ay Tam Dokuz Gün Eksik Yatacak

Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Bu Ay Tam Dokuz Gün Eksik Yatacak
Nisan ayında öğretmenlerden toplamda 9 günlük ek ders kesintisi yapılacak. Söz konusu ek ders ücretleri bir önceki aya göre öğretmenlere daha az ödeme yapılacak. İşte nisan ayı ek ders hesabı ile ilgili detaylar...

Ek ders hesaplama haftasında bulunduğumuz şu günlerde Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren muhasebe büroları tarafından ek ders ücretlerinin hesaplanarak en geç 30 Nisan'a kadar kamu maliye bilgisi sistemine girilerek onaylanması istendi.

Bu ay hafta bütünlüğü sebebiyle 29 ve 30 Nisan tarihlerine denk gelen ek ders ücretleri Mayıs ayında hesaplanarak Haziran ayında ödenecek. Hazırlık planlama gibi öğretmenlerin girmiş oldukları haftalık ek ders saati dikkate alınarak hesaplanan kalemlerin hesaplanmasında yaşanacak olan sorunlardan dolayı bu şekilde bir tedbire gidilmiştir.

Ayrıca öğretmenlerin 8-12 Nisan tarihleri arasındaki ek ders ücretleri ödenmeyecek. 1 Nisan tarihinde seçim görevi olması sebebiyle egzersiz çalışması yapan Öğretmenlerin ek ders ücretleri de ödenmeyecek. 23 Nisan Salı günü tüm Yurtlar kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle ilan edilen resmi tatilden dolayı nöbet ve egzersiz ücretleri ödenmeyecek.

Tüm bunlar toplandığında öğretmenlerden 9 günlük kesinti yapılacağı hesabı ortaya çıkmaktadır.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.