ÖSYM KPSS takvimi belli oldu

ÖSYM KPSS takvimi belli oldu
2024 KPSS lisans başvuruları, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen memur adayları için önemli bir süreçtir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan sınav için başvuru tarihleri ve KPSS takvimi açıklanmıştır. Memur adayları, başvuru tarihlerini ve sınav takvimini dikkatle takip etmelidir.

2024 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans başvuruları 3-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

KPSS lisans başvuruları ne zaman başlıyor?

osym-kpss-takvimi-belli-oldu.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlar için KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz'da, Alan Bilgisi oturumları 20 ve 21 Temmuz'da, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 4 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Ayrıca, KPSS Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavları için başvurular sırasıyla 13 Haziran - 2 Temmuz ve 18-30 Temmuz tarihleri arasında alınacak, ve sınavlar 1 ve 15 Eylül'de yapılacak. KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 22 Eylül'de düzenlenecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum