Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Kabine Toplantısı Sonrası Yapılan Açıklamalarda Yer Aldı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Kabine Toplantısı Sonrası Yapılan Açıklamalarda Yer Aldı
Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile hazırlanan yeni müfredat 26 Nisan 2024 Cuma günü kamuoyunun görüş ve önerilerinin alınması adına Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden askıya çıkarıldı. Ve bunun sonrasında yapılan ilk kabine toplantısı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan millete sesleniş konuşmasında kendisine yer buldu. İşte Erdoğan'ın yeni müfredat ve müfredat değişikliği ile ilgili söyledikleri:

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli adı ile hazırlanan yeni müfredat, 6 Mayıs 2024 Pazartesi (Dün) günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın gündeminde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçerek gerçekleştirdiği Millete sesleniş konuşmasında bu konuya yönelik neler söyledi?

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Kabine Toplantısında Nasıl Yer Buldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı millete sesleniş konuşmasında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kamuoyunun inceleme ve önerilerine açılan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, inşallah evlatlarımızın geleceğe çok daha donanımlı, erdemli, başarılı ve şuurlu bir şekilde hazırlanmalarını sağlayacaktır. Tek tipçi, yasaklayıcı, formatlayıcı, katı ideolojik eğitim anlayışı yerine, soran, sorgulayan, sanata, bilime, spora, edebiyata önem veren, milli ve manevi değerleri kuşanmış bireylerin yetiştirilmesi hedefi ile eğitim modelimizi zaman zaman güncellememiz, güçlendirmemiz temel bir ihtiyaçtır."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bakanlığımız tarafından hazırlanan yeni müfredatın, eğitim sistemimizin niteliğini her açıdan yükselteceğine inanıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı web sayfasından, teklif ve değerli fikirlerini bize ileten 57.000'i aşkın kurum, kuruluş ve kişiye gönülden teşekkür ediyorum."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.