TUS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM tercih kılavuzu yayımlandı mı?

TUS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM tercih kılavuzu yayımlandı mı?
TUS tercih dönemleri, sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından yayınlanmasının ardından adayların gündeminde önemli bir yer tutuyor. 2024 yılında Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2024-TUS 1. Dönem) ilk oturumu 17 Mart'ta gerçekleştirildi ve sınav sonuçları 17 Nisan'da ÖSYM'nin resmi internet sitesi ÖSYM.gov.tr üzerinden açıklandı. Şimdi gözler, uzmanlık eğitimi tercih sürecine çevrildi. Peki, TUS tercih süreci ne zaman başlayacak ve tercihler nasıl yapılacak? Kılavuz zaten yayınlandı mı?

TUS tercih ekranı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tarafından kontrol ediliyor. Tercih işlemleri, AİS üzerinden elektronik olarak yapılacak ve ÖSYM'nin yayınlayacağı kılavuz doğrultusunda oluşturulacak.

TUS 2024 tercihleri nasıl yapılır, kılavuz yayınlandı mı?

tus-tercihleri-ne-zaman-yapilacak-osym-tercih-kilavuzu-yayimlandi-mi.jpg

2024-TUS 1. Dönem tercih takvimi ve kılavuzla ilgili detaylar henüz belirlenmedi.

TUS kontenjanları da henüz açıklanmadı ve bu kontenjanların kılavuz yayınlandığında ÖSYM tarafından duyurulması bekleniyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.