Yeni müfredat kademeli olarak uygulanmaya başlanacak

Yeni müfredat kademeli olarak uygulanmaya başlanacak
Bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aylardır çalışması sürdürülen yeni müfredat kamuoyu ile paylaşılacak. ‘’Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’’ adı verilen müfredatın ise uygulaması önümüzdeki senenin eğitim öğretimi ile kademeli olarak başlayacak.

Bakan Tekin’in görevini devraldığı günden bu yana eğitimdeki değişimler hız kesmeden devam ediyor. Son olarak uzun süredir Bakanlığın üzerinde çalıştığı ve ara ara ufak detaylarının paylaşıldığı yeni müfredat bugün kamuoyu ile paylaşılacak.

Önümüzdeki yılın eğitim öğretimi ile uygulanmaya başlanacağı belirtilen ‘’Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’’ müfredatı birçok ülkenin eğitim sistemi ve müfredatlarının incelenmesi ile detaylı çalışmalar sonucunda hazırlandı.

Finansal okuryazarlıktan dijital okuryazarlığa kadar öğrencilere yaşadıkları yüzyılın becerilerini aktarmayı amaç edinen yeni müfredat hakkında Bakan Tekin son açıklamasında Türkiye’deki müfredatın Japonya ve İngiltere ile kıyaslanma sonucunu aktardı.

bakan-tekinn.jpg

Bakan Tekin açıklamasında;

‘’Japonya ve İngiltere ile kıyasladık ve bizdeki öğrenme çıktılarının %50 fazla olduğunu tespit ettik. Müfredatta %35’lik bir seyreltme içerisine girdik.’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.