Yeni Müfredatı Anlatacak Öğretmenler Belirlendi, Bütün Eğitimleri Onlar Verecek

Yeni Müfredatı Anlatacak Öğretmenler Belirlendi, Bütün Eğitimleri Onlar Verecek
26 Nisan tarihinde görücüye çıkan yeni müfredat ile ilgili artık vatandaşların yorumları alınmaya başlandı. Peki 2024/ 2025 Eğitim Öğretim Yılından itibaren uygulamaya konulacak olan yeni müfredatı öğretmenlere kim anlatacak? Söz konusu eğitimlerle ilgili bir çalışma yapıldı mı? Detaylar haberimizde...

Yeni müfredat 2024 / 2025 Eğitim Öğretim Yılından itibaren birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflara uygulanacak. Söz konusu yeni müfredat kademeli olarak diğer sınıflardaki öğrencilere de uygulanacak. Peki Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli olarak nitelendirilen yeni müfredatı öğretmenlere kimler anlatacak.

Tüm öğretmenleri ilgilendiren söz konusu müfredatın uygulanabilmesin için sayıları bir milyondan fazla olan öğretmen camiasının eğitilmesi şart. Söz konusu yeni müfredatı öğretmenlere anlatması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitici eğitmenleri yetiştirildi.

Hemen her ilden belirlenen eğitimciler öğretmenlere söz konusu yeni müfredat ile ilgili eğitimler verecekler. Eğitimlerin tüm öğretmenlere aşamalı olarak verilmesi planlanmaktadır. Yüz yüze eğitime alınacak olan öğretmenlere ek ders ücreti karşılığında ilgili eğitici eğitmenleri eğitimler verecekler.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.