YKS adayları dikkat, YKS sınav yerleri ne zaman açıklanıyor?

YKS adayları dikkat, YKS sınav yerleri ne zaman açıklanıyor?
2024 YKS sınavına girecek öğrenciler, okulların tatil olmasına az bir zaman kala sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlar. İnternet üzerinde yoğun bir şekilde arama yapan öğrenciler, YKS sınav yerlerinin açıklanma tarihini öğrenmeye çalışıyorlar. Peki, bu bilgiler ne zaman açıklanacak?

2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başlamıştır. Sınav, 8 ve 9 Haziran 2024 tarihlerinde üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

Adaylar, sınav giriş yerlerini ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sınav tarihinden yaklaşık 10 gün önce öğrenebilecekler.

YKS adayları dikkat, YKS sınav yerleri ne zaman açıklanıyor?

yks-adaylari-dikkat-yks-sinav-yerleri-ne-zaman-aciklaniyor.webp

Sınav giriş belgeleri Mayıs ayının son haftasından itibaren erişime açılması beklenmektedir.

Adayların, sınav giriş belgelerini renkli ya da siyah beyaz olarak çıktı alarak sınavda yanlarında bulundurmaları gerekmekte ve belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur.

Belgede ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim veya işaret bulunması durumunda sınav geçersiz sayılacaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.