YKS sınavında engelli öğrenciye ek süre mi verilecek?

YKS sınavında engelli öğrenciye ek süre mi verilecek?
Öğrenci, ince motor becerileri gerektiren işlerde yavaşlık yaşadığını belirterek ek süre talebinde bulunmuş. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından daha önce engellilere ek süre verilmesine yönelik düzenleme yapılmış, ancak bu uygulama 2024-2025 eğitim öğretim yılına kadar ertelenmişti.

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) serebral palsi nedeniyle %76 engelli bir öğrenci için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) ek süre verilmesi yönünde tavsiye kararı verdi.

YKS SINAVINDA ENGELLİ ÖĞRENCİYE EK SÜRE Mİ VERİLECEK?

Öğrenci, ince motor becerileri gerektiren işlerde yavaşlık yaşadığını belirterek ek süre talebinde bulunmuş. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından daha önce engellilere ek süre verilmesine yönelik düzenleme yapılmış, ancak bu uygulama 2024-2025 eğitim öğretim yılına kadar ertelenmişti. KDK, engelli öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği ve dezavantajlarının giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, ÖSYM'ye 2024'te sınava girecek öğrenci için bu yıl ek süre sağlanması tavsiyesinde bulundu.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.