56.984 İşçi ve Memur Alımı Başvuruları Başladı! 15 Kamu Kurumu 56.984 Personel Alımı Yapacak!

56.984 İşçi ve Memur Alımı Başvuruları Başladı! 15 Kamu Kurumu 56.984 Personel Alımı Yapacak!
Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre, kamuya 56.984 memur ve işçi alımı yapılacak. 15 kamu kurumu büro personeli, uzman yardımcısı, hemşire, doktor, öğretmen, mühendis, teknisyen, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, temizlikçi gibi çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacak. İşte personel alımı yapacak kurumlar ve detaylar...

Memur olmak isteyen adaylar için büyük fırsat! 15 kamu kurumu, toplamda 56.984 personel alımı yapacağını duyurdu. İlanlar Resmi Gazete'de yayımlandı. En çok alım uzman tabip ve sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında olacak.

Hangi Kurum Hangi Pozisyonlarda Alım Yapacak?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için çeşitli pozisyonlar mevcut. Sağlık Bakanlığı, TÜRKŞEKER, TÜİK, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi, MEB, MTA, Bursa Uludağ Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı: 36 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı, yıl sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak. İstihdam edilecek personel arasında 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip ve 32 bin 464 uzman tabip bulunuyor.

TÜRKŞEKER: 390 Sürekli İşçi Alımı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkşeker bünyesinde 390 sürekli işçi alımı yapılacağını bildirdi. Pozisyonlar arasında mekatronik bakım onarım, elektrik, endüstriyel otomasyon, mekaniker buhar kazanları, makine bakım onarım gibi çeşitli meslekler bulunuyor.

Başvurular başladı. Detaylar ve başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu fırsatı kaçırmayın!