İŞKUR En Çok Aranan Meslekler İçin 174.594 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!

İŞKUR En Çok Aranan Meslekler İçin 174.594 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!
İŞKUR en çok aranan meslekler kapsamında bir ilan paylaşımı yaptı ve Türkiye geneli 81 ilde, toplamda 174.594 personel alımı yapılacağını açıkladı. Peki en çok personel alımının yapılacağı meslek grubu hangisi? İş arayanlar, kendilerine uygun bir iş ilanı olup olmadığını değerlendirmek için İŞKUR'un resmi internet sitesine giriş yaparak iş arayan olarak sisteme erişebilir ve arama butonuna aradıkları kriterleri yazabilirler. Sonrasında yapmaları gereken uygun ilana başvuruda bulunmaktır.

İŞKUR en çok aranan meslekler için 81 ilde toplamda 174.594 personel alımı yapılacağını duyurdu! Böylelikle iş arayanlar aradıkları işe, iş verenler de ihtiyaç duydukları nitelikli personele kavuşmuş olacak. İŞKUR tarafından sunulan bu iş ilanları ile iş gücü piyasasında denge sağlanması ve ekonomik kalkınma ile istikrarın oluşması hedeflenmektedir.

İŞKUR en çok aranan meslekler arasında, bu ilanlar göz önünde bulundurulduğunda ilk sırada beden işçisi (genel) eleman arayışı yer alıyor. Bu kadroya toplamda 34.925 personel alımı yapılacak.

Temizlik görevlisi kadrosuna alınacak personel sayısı ise 6.614 olarak açıklanmış durumda. Servis elemanı (garson) kadrosu ise üçüncü sırada yer alıyor ve bu kadroya alınacak olan işçi sayısı 4.585 kişi olarak belirlenmiş durumda.

İŞKUR En Çok Aranan Meslekler

İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre en çok aranan meslekler sıralamasında beden işçisi, temizlik görevlisi ve servis elemanı sıralamasını takip eden meslek grupları şu şekilde:

Satış elemanı, satış danışmanı, Makineci (Dikiş makinesi), konfeksiyon işçisi, paketleme işçisi, kasiyer, ambar - depo görevlisi, ön muhasebeci, şoför - yük taşıma, turizm ve otelcilik elemanı, reyon görevlisi...

Bu meslekler kapsamında İŞKUR toplamda 174.594 kişi için istihdam olanağı sağlayacak. İş arayanların yüzü gülecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.