İŞKUR TYP personel alınacak, KPSS şartı yok, en az ilkokul mezunu olmanız yeterli

İŞKUR TYP personel alınacak, KPSS şartı yok, en az ilkokul mezunu olmanız yeterli
İŞKUR'un Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında gerçekleştireceği yeni personel alımları, Türkiye genelinde binlerce kişiye yeni iş fırsatları sunarak önemli bir sosyal katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu stratejik adım, özellikle toplumun yoğun ihtiyaç duyduğu hizmet sektörlerinde, yerel topluluklara destek olacak projelerde görevlendirilecek nitelikli iş gücü teminini hedefliyor. İşte İŞKUR TYP personel alımı başvuru şartları ve ilanlar.

İŞKUR, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Türkiye genelinde çeşitli kurumlar için 155 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar, Niğde ve Bitlis gibi illerde gerçekleşecek; örneğin Bitlis'in Ahlat ilçesinde 5, Mutki ilçesinde ise 50 yeni personel alınacakken, Niğde Merkez için 150 kişilik bir kontenjan ayrılmış.

KPSS şartı yok, en az ilkokul mezunu olmanız yeterli, İŞKUR TYP personel alınacak

iskur-typ-personel-alimi.png

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları ve kamu kurumlarından emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekiyor. Öğrenci olmamak da bir başka şarttır.

Başvurular İŞKUR'un web sitesi üzerinden ya da ALO 170 hattı aracılığıyla yapılabilecek. İşe alım sürecinde uygun bulunan adaylar mülakata davet edilecek, ve bu mülakatlar adayların bilgi ve becerilerini ölçmeye yönelik olacak. Alınacak pozisyonlar idari işler, teknik hizmetler ve saha çalışmalarını kapsıyor.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum