Yeni personel alımı olacak, İşte başvuru koşulları

Yeni personel alımı olacak, İşte başvuru koşulları
İçişleri Bakanlığı, yeni personel alımı için duyuruyu Resmi Gazete aracılığıyla yayımladı. Başvurular, 22 Nisan'dan 26 Nisan'a kadar E-Devlet platformu üzerinden kabul edilecek. Yapılacak personel alımıyla toplamda 1.608 kişi alınacak...

İçişleri Bakanlığı, çeşitli pozisyonlar için yapılacak olan personel alımını Resmi Gazete üzerinden ilan etti. Alım, 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına dayanacak, başvuracak adayların lisans, ön lisans ve ortaöğretim puan türlerinden en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerekecek.

Yeni personel alımı olacak, İşte başvuru koşulları

İçişleri Bakanlığı personel alım başvuruları, 22 Nisan 2024'te başlayacak ve 26 Nisan 2024 saat 16.00'ya kadar sürecek.

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvurular, 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında www.icisleri.gov.tr adresinde yer alan “Duyurular” sekmesinde bulunan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

Alınacak personel arasında büro personeli, mühendis, avukat, teknisyen, tekniker, destek personeli, mimar, arşiv uzmanı, çağrı karşılama personeli, programcı, koruma ve güvenlik görevlisi gibi çeşitli branşlar bulunmaktadır.

Başvuracak adaylarda aranan genel şartlar şunlardır:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Devlet Memurları Kanunu ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’a uygunluk,
  3. 18 yaşını doldurmuş olmak veya kazai rüşt kararı almış olmak,
  4. Kamu haklarından mahrum olmamak,
  5. Ağır suçlarla mahkumiyet kaydının olmaması,
  6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
  7. Akıl sağlığının yerinde olması.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.