10 Mayıs'ta Okullar Tatil Mi? Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı Mı?

10 Mayıs'ta Okullar Tatil Mi? Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı Mı?
10 Mayıs'ta okullar tatil mi? İstanbul Eyüpsultan'da özel bir lisede Müdür olarak görev yapmakta olan İbrahim Oktugan'ın yaşadıkları ülke genelinde büyük yankılar uyandırdı. Öğretmenler, Eğitim-Sen öncülüğünde protestolar yapacak. Bu kapsamda 10 Mayıs 2024'te iş bırakma eylemi yapılacak. Peki buna yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi mi? Okullar tatil olacak mı?

10 Mayıs'ta okullar tatil mi? İstanbul Eyüpsultan'da özel bir lisede okul müdürü olarak görev yapan İbrahim Oktugan'ın eski öğrencisinin saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmesi tüm Türkiye'de yankı uyandırdı. Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Eğitim-Sen öncülüğünde alınan karar kapsamında öğretmenler 9 Mayıs 2024 Perşembe günü (Bugün) ilk derslere girmedi / girmeyecek.

Kahveci tarafından yapılan açıklama kapsamında 10 Mayıs 2024 Cuma günü (Yarın) ise öğretmenler tamamen iş bırakacaklar. Bununla birlikte öğretmenler 9 Mayıs 2024 Perşembe günü (Bugün) okullarda; 10 Mayıs 2024 Cuma günü (Yarın) ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacaklar. Peki tüm bu protesto eylemleri kapsamında 10 Mayıs'ta okullar tatil mi olacak?

Eğitim sendikaları üye ve meslektaşlarına çağrıda bulunarak 9 Mayıs 2024 Perşembe günü (Bugün) siyah giyinmelerini ve siyah kurdele takmalarını istedi. 10 Mayıs 2024 Cuma günü (Yarın) için ise iş bırakmaları talebinde bulundu. Bununla birlikte Ankara'da Adalet Bakanlığı önünde, diğer illerde ise Adliye binalarının önünde basın açıklaması yapacaklarını bildirdi.

10 Mayıs'ta Okullar Tatil Mi?

Eğitim-Sen öncülüğünde öğretmenler iş bırakacak olsalar da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tatil edildiğine dair yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Okul Müdürü İbrahim Oktugan Olayı ile ilgili detaylara, aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
https://konyamanset.com.tr/meb-haber/okul-muduru-ibrahim-oktugan-icin-9-10-mayista-yapilacak-kamu-sen-baskani-onder-1938h

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.