Müfredat incelemeleri başladı! İşte müfredattan çıkarılan ilk konu!

Müfredat incelemeleri başladı! İşte müfredattan çıkarılan ilk konu!
Milli Eğitim Bakanlığı aylardır süren yeni müfredat çalışmasını bugün kamuoyuna sundu. İlk çalışmaların başladığı zamanlarda da şu an açıklanan yeni müfredat açıklamalarında da Bakan Tekin müfredatın ana değişikliği sadeleştirme yönünde olduğu belirtilmişti.

Yapılan açıklamalarına göre ders süreleri aynı kaldı ancak müfredat %35 sadeleştirildi. Öğrenciler için anlaşılması zor konular müfredattan çıkarıldı. 12 yıllık zorunlu eğitim içerisinde 3-4 defa tekrar eden konular birleştirildi.

mufredat.webp

Bu minvalde açıklanan yeni müfredatın konu incelemeleri öğrenciler, eğitimciler ve ebeveynler tarafından incelenmeye başladı. Hangi konular çıkarıldı? Müfredatta sadeleştirme nasıl yapıldı? Soruları cevap ararken 12. Sınıfların Matematik derslerinden bir konunun çıkarıldığı açıklandı.

Müfredatın hazırlık aşamasında da gündeme gelmiş olan 12. sınıflarda işlenen integral konusunun yayımlanan yeni müfredattan çıkarıldığı görüldü.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.