İçişleri Bakanlığı işçi alımı sözlü sınav ne zaman yapılacak? Personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı işçi alımı sözlü sınav ne zaman yapılacak? Personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
İçişleri Bakanlığı, ülkemizin farklı bölgelerinde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için başvuru süreci 22 Nisan'da başlamış olup, son başvuru tarihi 26 Nisan olarak açıklandı. Bu ilan, kamuoyu tarafından yoğun ilgi gördü ve adaylar, başvuru süreçleri ve sınav detayları hakkında bilgi toplamaya devam ediyorlar.

İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde farklı lokasyonlarda görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alacak. Bu alımlar çeşitli branşlarda ve şehirlerde gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığı'nın 1608 personel alımıyla ilgili başvuru sonuçları ve sınav tarihleri merak ediliyor. İşte bu konuda bilinmesi gerekenler:

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1608 PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

İçişleri Bakanlığı'nın personel alımı için başvurular, 22-26 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapıldı. Başvuru sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili henüz resmi bir bilgi verilmedi. Ayrıntılar belli olduğunda güncellemeler yapılacaktır.

SINAVLARIN YAPILACAĞI YERLER

Sınavlar, 27 Mayıs-11 Haziran 2024 tarihleri arasında, Bakanlık merkezi ve 8 ilde toplam 12 komisyon tarafından düzenlenecek.

PERSONEL ALIMINDA ÖZEL KOŞULLAR

Alınacak 112 Acil Çağrı Merkezi personeli, üniversitelerin Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden mezun olanlar arasından seçilecek.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuracak adaylarda aranan genel şartlar şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Devlet Memurları Kanunu ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'da belirtilen şartları taşımak,
  • En az 18 yaşında olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Ağır suçlardan hüküm giymemiş olmak,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi olmamak veya askerlik hizmetini tamamlamış olmak,
  • Akıl hastalığı gibi görevini yapmasına engel bir durumun olmamak.

Adaylar, başvurularını ilanda belirtilen şartlara uygun şekilde yaparak, en fazla 3 farklı pozisyon veya yer için tercihte bulunabilirler. Başvurular, KPSS puanı en yüksek adaydan başlayarak değerlendirilecek ve her aday yalnızca bir pozisyon için değerlendirmeye alınacaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.