MSB sürekli işçi alımı yapacak, Peki alım yapılacak meslek grupları neler?

MSB sürekli işçi alımı yapacak, Peki alım yapılacak meslek grupları neler?
Milli Savunma Bakanlığı tarafından açık iş pozisyonlarına işçi alımı yapılıyor. 1829 işçi alımına dair başvuru şartları, branş dağılımı detayları yayımlandı. 2024 MSB işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor. Başvurular ardından adaylar arasından kura çekimi yapılacak. Peki, MSB işçi alımı kurası ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından işçi alımı süreci devam etmektedir. Adaylar, belirlenen branşlara göre İŞKUR üzerinden başvuru yapmaktadır. Başvuru süreci, 24-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir.

MSB sürekli işçi alımı yapacak, Peki alım yapılacak meslek grupları neler?

msb-surekli-isci-alimi-yapacak-peki-alim-yapilacak-meslek-gruplari-neler.jpeg

Başvuruların ardından, adaylar arasında 16 Mayıs 2024'te noter huzurunda kura çekimi yapılacak ve başarılı olan adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Başvuru şartları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, belirli yaş sınırları içinde olmak, çeşitli suçlardan mahkum olmamak, milli güvenlikle ilgili olumsuz bir geçmişe sahip olmamak gibi kriterler bulunmaktadır.

Adayların belirli eğitim ve belge şartlarını karşılaması gerekmektedir. İşe yerleştirme, adayların arşiv araştırması ve sağlık raporu gibi ek kontrollerinin olumlu sonuçlanması durumunda gerçekleştirilecektir.

MSB İŞÇİ ALIMI İŞKUR BAŞVURU EKRANI

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.