Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Yeni Müfredatı Özetledi Ve Yapılan Eleştirilere Son Noktayı Koydu!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Yeni Müfredatı Özetledi Ve Yapılan Eleştirilere Son Noktayı Koydu!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve bakanlığın üst düzey borokratları eğitim editörleri ile bir araya geldi. Bakan Tekin'e yöneltilen sorular arasında yeni müfredata yönelik yapılan eleştiriler ve tartışmalar yer aldı. Bakan Tekin'in bu sorulara yanıtı ne oldu? Yusuf Tekin, yeni müfredatı nasıl özetledi ve ne şekilde hazırlandığını nasıl anlattı? Öğrenciler nasıl değerlendirilecek ve kazanımları nasıl, nerelerde, ne şekilde arttırılacak?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve bakanlığın üst düzey bürokratları, İSOV Dinçkök Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim editörleri ile bir araya geldi. Bakan Tekin burada, kendisine yöneltilen müfredat tartışma ve eleştirileri ile ilgili sorulara yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Yeni Müfredat İçin Neler Söyledi?

Haziran ayından itibaren ısrarlı bir şekilde, müfredat ile ilgili çalışmalarımızın olduğunu ve bu yönde katkı sunmak isteyen herkesi bekliyoruz dedik. Bu durumu hızlandırmak için de Kasım ayından itibaren yakında yeni müfredatı açıklayacağımızı söyledik diyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sözlerine şu şekilde devam etti:

"Biz niye yokuz diyenlere soruyorum Gelmek istediniz de biz sizi almadık mı? Katkılarınızı değerlendirmedik mi? Gelip de katkısını almadığımız kimse yok. Gelenlere, katkı verenlere teşekkür ediyorum."

Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatın işleyişini şu şekilde özetledi: "İlk olarak gözlem ve ölçeklerle öğrencilerin durumları değerlendirilecek. Eksiklikleri, atölyelerde daha çok zaman geçirecek olmaları dolayısı ile tamamlanacak. Derslerin içerikleri hazırlanırken, okuryazarlık, duygusal, sosyal öğrenme becerilerini kazandırmayı amaçlayan program tasarlandı. Önemli olan sistem okuryazarlığını öğretmektir. Öğrencilerin hem sınıf içi hem de dışında yaparak, yaşayarak öğrenecekleri, proje geliştirebilecekleri, öğretmen ve arkadaşları ile tasarlayarak uygulayabilecekleri metotları artık çok daha sık göreceğiz."

6 Mayıs 2024 Pazartesi günü yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni müfredatı anlattığı cümlelerine ise aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:
https://konyamanset.com.tr/meb-haber/turkiye-yuzyili-maarif-modeli-1929h

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.